Toidukulu päevamaksumus 1. märtsist 2023 on kehtestatud Tallinna Rõõmupesa Lasteaia hoolekogu 08.02.2023 otsusega:
Hommikusöök, lõuna ja oode:
sõimes 5.15
aiarühmas (kõik vanuserühmad) 5.75
Hommikusöök, lõuna, oode ja õhtusöök:
Lepatriinud 24 h (4 söögikorda, õhtusöök kell 19.00): 6.61, sh õhtusöök 0.86.

Alates 1, septembrist 2017 hüvitatakse Tallinna Linnavolikogu 07.09.2017 määruse nr 17 "Tallinna linna koolieelsete munitsipaallasteasutuste laste toidukulu katmise kord" alusel elanikeregistrijärgselt Tallinnas elavate laste toidukulu Tallinna Linnavalitsuse kehtestatud piirmääras.
Tallinna Linnavalitsuse 6. detsembri 2023 määrusega nr 31 "Tallinna linna koolieelsete munitsipaallasteasutuste laste toidukulu katmise piirmäära kehtestamine" on kehtestatud alates 1. jaanuarist 2024 toidukulu katmise piirmäär, mis ulatuses kaetakse tallinlastele laste toidukulu: sõimerühmas 2,75 eurot päevas ja aiarühmas 3,05 eurot päevas.
Seoses käibemaksu tõusuga kallinenud toidupäeva hind ootab hoolekogu otsust ning rakendub lastevanematele 1. veebruarist 2024.

Lapsevanema makstava toiduraha suurus sõltub lasteaiale riigihankega leitud toitlustaja küsitud hinnast, millest osa tasub lasteaed. Alates 01.09.2023 hüvitab linn tallinlastele lapse toiduraha piirmäära ulatuses. Lapsevanemale tasuda oleva toiduraha(osa) muutumine 2016-2023.

Toidukulu osaline katmine kehtestatud piirmäärade ulatuses toimub raamatupidamise poolt rahvastikuregistri andmete alusel. Mingit taotlust ega tõendust lapsevanem ei pea esitama. Lapsevanemale esitatakse tasaarvestatud arve.

Toidupäevade arvestust peetakse rühmas, kohalolek ja puudumised on kajastatud e-päevcikus Eliis.
Õpetaja annab igal hommikul kööki teada oma rühma sööjate (kohalolijate) arvu. Kui laps tuuakse lasteaeda päevakavas saabumiseks ettenähtud ajast hiljem, teavitab lapsevanem sellest rühma õpetajat hiljemalt 9.00.

Toiduraha arvestatakse toidupäevade eest.
Kui on oodata sööjate arvu suurt muutust (pühade-eelsed ja -vahelised päevad, lasteaia avamisel pärast puhkust), palutakse lapsevanemal erandkorras toidupäevad eelnevalt kirja panna ja laps arvestatakse toidule selle küsitluse alusel.
Seoses Tallinna Finantsteenistuse raamatupidamises vastava teenuse kaotamisega alates 01.09.2017 toidukordade eraldi arveldust toidu eest tasumisel ei teostata.