Aeg
 Projekti nimi
Rahastaja

2023-2025
"The STEAM Challenge" (MATIK väljakutse) on lasteaia neljas Euroopa Komisjoni rahastatud Erasmus+ üldhariduskoolide strateegiline koostööprojekt, keskendutakse MATIK-ainete õpetamisele koolieelses eas. Tallinna Rõõmupesa Lasteaia partnerid: Scoala Gimnaziala Mircea Santimbreanu, Vrtec Hrastnik, Gradinita cu Program Prelungit Nr 7 deva, Erken Cocukluk Egitimcileri Dernegi, Kusadasi Egitim Kultur Sanat Spor ve Turizm Dernegi ja CEIP Cano Cartamon.

2022
"Rõõmupesa laste õppeprogrammides osalemineon suunatud lapse hoiakute ja tarbimisharjumuste keskkonnahoidlikuks kujundamisele.

2021
"Rõõmupesa keskkonnaprojektloodustsäästvate hoiakute tekkimiseks aktiivõppeprogrammides osalemise kaudu; keskkonnaprogrammi keskkonnahariduse projekt.
2020
"Rõõmupesa laps on loodussõbralik matkaja" loodustsäästvate hoiakute tekkimiseks aktiivõppeprogrammides osalemise kaudu; keskkonnaprogrammi keskkonnahariduse projekt.

2020-2022
"MATIK rakendub Rõõmupesas ellu" on Rõõmupesa õpetajate Euroopa Komisjoni rahastatud Erasmus+ õpirändeprojekt. Projekti tegevus on kolleegi töövarjutamine Itaalias, Rumeenias, Lätis.

2019-2022
"Little STEMists" (STEMiga sõbraks!) on lasteaia kolmas Euroopa Komisjoni rahastatud Erasmus+ üldhariduskoolide strateegiline koostööprojekt, keskendutakse MATIK-ainete õpetamisele koolieelses eas. Tallinna Rõõmupesa Lasteaia partnerid: Gradinita cu Program Prelungit Floare de Colt, Kusadasi Egitim Kultur Sanat Spor ve Turizm Dernegi, Yunus Emre Anaokulu, Kindergarten "Zora", IcLODITerzo, Diadrastiko Europaiko Sxoleto.

2019-2022
"Pädev õpetaja, tõhusam tegelus, rõõmsam laps" on meie lasteaia esimene Euroopa Komisjoni rahastatud Erasmus+ õpirändeprojekt. Projekt võimaldab täiendada õpetajatel oma erialast pädevust erinevate koolitusfirmade korraldatavatel koolituskursustel Hispaanias, Kreekas, Itaalias, Portugalis, Prantsuse Ülemeredepartemangus.

2019
"Rõõmupesas sirgub loodusesõber" loodustsäästvate hoiakute tekkimiseks aktiivõppeprogrammides osalemise kaudu; keskkonnaprogrammi keskkonnahariduse projekt.

2018-2019
"Rõõmupesa laps kasvab loodusesõbraks" loodustsäästvate hoiakute tekkimiseks aktiivõppeprogrammides osalemise kaudu; keskkonnaprogrammi keskkonnahariduse projekt.

2017-2018
"Rõõmupesa loodusretked" loodustsäästvate hoiakute tekkimiseks aktiivõppeprogrammides osalemise kaudu; keskkonnaprogrammi keskkonnahariduse projekt.

2016-2018
"Becoming an European City-Zen" on meie lasteaia teine Euroopa Komisjoni rahastatud Erasmus+ strateegilise koostöö projekt olles suures osas eelmise järg. Jätkame panustamist meie õppekasvatustöö Euroopa mõõtmesse.
Vahetunud on osa meie partneritest, Pariisi ja Rooma kõrval oleme leidnud uued Belfastist ja Ateenast. Projekti koordineerib Prantsusmaa partner. Tallinna Rõõmupesa Lasteaia partnerid on Ecole maternelle Boy Zelenski, Istituto Comprensivo via Laparelli 60, St Oliver Plunkett Primary School, 5th Primary School of Chaidari.

2014-2016
"Knowing me - knowing You" on meie lasteaia esimene Euroopa Komisjoni rahastatud Erasmus+ strateegilise koostöö projekt. See on viie linna - Pariis, London, Rooma, Madriid, Tallinn - partnerite nägemus Euroopa kultuuri vastu huvi äratamiseks. Euroopa tutvustamist alustame iseendast, oma lasteaia lähemast ümbrusest ja kodulinnast. Tallinna Rõõmupesa Lasteaia partnerid: Ecole maternelle Boy Zelenski, Istituto Comprensivo via Laparelli 60, CEIP Rabindranath Tagore, Barnes Primary School.

2014
Projekt rahvuslikest laulumängudest "My mucical folk games" koostöös Läti koolieelsete lasteasutuste muusikaõpetajate assotsiatsiooniga, Riia lasteaiaga "Mazins ka jura", Babite regiooni Pinki lasteaiaga "Saimite" Lätist ja Kretinga lasteaiaga "Eglute" Leedust.
 2012-2014
„Ehitame paremat tulevikku soosides laste tervist ja heaolu koolieelses eas“, originaalpealkirjaga  “Building a better future by promoting health and wellbeing at early age”. Partnerid on Ramolu kool Cesises (Läti) ja lasteaedade tervisedenduskeskus Skolar ehf. Mosfellsbæis (Island). Meie esimene NordPlus projekt ning ühtlasi Rõõmupesa esimene rahvusvaheline koostööprojekt.
"Pidu hakkab, sõbrakene!
"Projektikonkurss „Mitmekultuuriline lasteaed“
 2011-2012
„Mitmekultuuriline Rõõmupesa“
Projektikonkurss „Mitmekultuuriline lasteaed“

2010-2011
„Lõikuskuust heinakuusse“
Projektikonkurss „Eesti keelest erineva emakeelega lapse eesti keele omandamise toetamine koolieelses lasteasutuses“

2010-2011
„Avali meeli Rõõmupesas“
Projektikonkurss „Avali meeli“, uusimmigrantide hariduse toetamine
„Ma ütlen – ja sa saad aru!“
Projektikonkurss ”Eesti keelest erineva emakeelega lapse eesti keele omandamise toetamine koolieelses lasteasutuses“

2009-2010
"Uusimmigrant Rõõmupesas – kõik rõõmsalt koos!"
Projektikonkurss „Uusimmigrandid Eesti koolieelses lasteasutuses“